Zadzwoń: +48 (61) 639 32 17

Kulisy pracy pośrednika – współpracujemy, co to oznacza?

posted by: Dominikasa in Bez kategorii

Print Friendly, PDF & Email

Dziś chcemy odkryć przed Wami nieco kulisy pracy pośrednika w obrocie nieruchomościami i przybliżyć to, co zazwyczaj jest dla Was niewidocznym działaniem w tle. Praca pośrednika nieuchronnie wiąże się z szeroko zakrojoną współpracą z różnymi podmiotami. Bez współpracy, komunikacji i dobrych relacji z ludźmi wykonywanie tego zawodu jest wręcz niemożliwe! Poznajcie kilka przykładów z naszego dnia codziennego.

Na pokładzie naszego biura mamy do dyspozycji kilku pośredników w obrocie nieruchomościami, fotografa, home-stagera i architekta, dodatkowo współpracujemy ściśle z notariuszem i doradcą finansowym, więc czeka na Was w gotowości sztab ekspertów, którzy doradzą na każdym etapie transakcji. Potrzebujesz sfinansować zakup z kredytu? Nie ma sprawy, następnego dnia zapraszamy na spotkanie z doradcą finansowym u nas w biurze. Może zastanawiasz się na remontem i wyposażeniem swojego wnętrza? Kochamy piękną architekturę, więc doradzimy jak najlepiej przygotować nieruchomość, polecimy sprawdzone firmy remontowe, sprzątające, dobierzemy dodatki, a na koniec wykonamy profesjonalną sesję zdjęciową i rzut nieruchomości.

Współpraca z innymi biurami pośrednictwa to pewnie dla Wielu z Was jedynie hasło bez znaczenia. Co to oznacza w praktyce? Spotkania na szkoleniach, konferencjach, wymiana ofert w ramach specjalnie do tego celu stworzonych systemów (np. MLS), przynależność do lokalnych Stowarzyszeń, udział w spotkaniach biznesowych, przynależność do branżowych grup w mediach społecznościowych. Zawiązana w ten sposób sieć kontaktów gwarantuje dostęp do szerokiej bazy danych klientów – oprócz naszej własnej, również do klientów biur nawet z innego miasta, a to z kolei oznacza jeszcze większą skuteczność w działaniu.
Co jeśli mimo podjętych działań nie osiągamy efektu, a oferta nie spotyka się z zainteresowaniem? Po to właśnie stworzyliśmy zespół pełen pasjonatów nieruchomości, żeby wspólnie pracować nad wyzwaniami. Co tydzień omawiamy najtrudniejsze przypadki w trakcie zespołowej burzy mózgów, żeby wspólnie znaleźć optymalne rozwiązanie. Korzystamy wzajemnie z naszych doświadczeń i pracujemy kreatywnie, więc żaden temat nie pozostaje zaniedbany.
Kilka ostatnich, lecz nie najmniej ważnych słów należy się najważniejszej osobie, z którą współpracujemy, czyli Tobie, Drogi czytelniku, Kliencie. W trakcie pracy przy sprzedaży nieruchomości, bądź przy poszukiwaniach, wymarzonego miejsca na ziemi jesteśmy z Tobą w stałym kontakcie. Chcemy Cię poznać, znać Twoje zdanie, ulubione miejsca, zwyczaje życiowe i potrzeby. Wolisz jadać śniadania w lokalnej cukierni na ryneczku, czy budzić się wśród lasów i śpiewu ptaków? Nie bądź zdziwiony naszymi pytaniami, gdyż w ten sposób chcemy jak najlepiej zrozumieć Twój styl życia, bo im lepiej się znamy, tym nasza współpraca będzie sprawniejsza.
Jak widzicie dobra komunikacja i współpraca na wielu płaszczyznach to podstawa w naszej profesji. Jeśli ten krótki tekst nie wyczerpał Waszej ciekawości, chętnie opowiemy podczas spotkania o tym, jak pracujemy. Spotkania z ludźmi i rozmowy o nieruchomościach (i nie tylko) to nasza pasja!